Jedním ze zajímavých cestovatelských cílů jsou Adršpašsko – teplické skály, které patří mezi největší skalní masivy v Evropě. Pískovcovým městem vedou dva prohlídkové okruhy, které spojuje Vlčí rokle. V pohádce Třetí princ jsou tyto nádherné přírodní úkazy na mnoha záběrech. Mohutné skalní stěny Velkého vodopádu či hladina zatopeného lomu Pískovna zase vytvořily kulisy historického filmu i Letopisy Narnie. Oblast Českého ráje je dalším cílem putování za filmovým dobrodružstvím. Vzhledem k faktu, že se tady točil film Jak dostat tatínka do polepšovny.
V hlavní roli s Františkem Němcem a Tomášem Holým udělá radost filmovým divákům. Mezi přírodními útvary lze najít na Hruboskalsku stěnu, po které učí tatínek slézat poprvé svého synka. Rovněž zachovaná i dědova chalupa. Poblíž ní stojí budova, ve které bylo Muzeum peří ve filmu Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka Jára Cimrman ležící, spící. V Českém ráji se natáčela i pohádka Princ Bajaja a film Tajemství hradu v Karpatech. V této přírodní rezervaci je možné, kromě turistických výprav, se projet na kolech. Hustá síť cyklostezek je vhodná i pro malé děti.
Ve středních Čechách je zámek Dobříš často vyhledávaným místem k natáčení jak pohádek, tak filmů. Mnohé scény jsou snímány přímo v interiérech, tak i na nádvoří a v nejbližším okolí. V Zrcadlovém sále toho rokokového zámku posloužily kulisy k natáčení mnoha filmových scén. Naposledy to byli Rytíři ze Šanghaje s Jackie Chanem. Rovněž se tu odehrává kouzelnické představení ve filmu Iluzionista. Francouzský park se tak stal dějištěm britského seriálu Tři mušketýři. Anglický park, kterému dominuje tajemný Čertův most nad protékajícím potůčkem, zase posloužil k natočení nejnovější pohádky Čertoviny. Na Pálavu se vydávají především všichni, kteří si oblíbili televizní seriál Vinaři. Navštívit je možné vodní nádrž Nové Mlýny a přírodní stezku, která vede z Dolních Věstonic. Na patnácti zastaveních se turisté mohou seznámit se zdejší vegetací, geologií, suťovými poli, myslivostí či historií hradu Děvičky.