Češi jsou národem pivařů. Každým rokem připadá na každého Čecha sto padesát litrů piva. Ale oni už dokonce pivo nejen pijí, ale už se v něm i koupou. Nevěříte? Tak si zkuste zajet do některých pivních lázní.
o Koupat se v pivu není pouhým rozmarem pro někoho, kdo už neví, co by měl vyzkoušet.
o Blahodárné účinky zlatavého moku byly prokázány nejen po požití, ale i po kontaktu vnějším.
Možná by se někomu mohlo zdát, že koupáním v pivu už se to trochu přehání. Pokud by se ocitl ve starém Egyptě, tak by se teprve nestačil divit. Tam považovali pivo za antikoncepční prostředek. Možná právě tato mýlka způsobila, že země (i díky velkému množství obyčejného lidu) slušně prosperovala. Krom tohoto použití to měl být i lék na zácpu. To už je mnohem logičtější.
Koupání se v pivu není zdaleka nová myšlenka. Už středověk věděl, jak blahodárné účinky má pivo na naši pokožku. Chmel pomáhá
– detoxikovat organismus
– prokrvovat končetiny
– chrání proti zanášení cév.
Jestliže máte potíže s celulitidou, rozhodně začněte přemýšlet o zábalu z pivovarských kvasnic. Logicky z toho vyplývá, že pivovarské kvasnice budou i dobrým prostředkem v boji proti vráskám. A do třetice – po zábalech z pivovarských kvasnic zjistíte, že je nějaké to kilo v nenávratnu. Provozovatelé pivních lázní doporučují zregenerovat komplet celé tělo. Pivo je totiž dobrým obnovujícím balzámem i pro naše vlasy. Teplota lázně je milých sedmatřicet stupňů. Co můžete po koupeli pocítit jako téměř okamžitý efekt?
o Uvolnění svalů a kloubů.
o Prokrvení pokožky celého těla.
o Vyživené vlasy.
Je ale potřeba se vždy poradit s odborně vyškoleným personálem. Ne pro každého jsou pivní lázně to nejvhodnější. Například onkologickým pacientům by mohla tato procedura uškodit. Stejně tak se nedoporučuje pro pacienty s křečovými žilami.