Nemoc u dítěte snáší rodič o to hůře, že mu sám nemůže nijak pomoci a je odkázaný na péči lékaře a účinek předepsaných léků. Horečky většinou ti nejmenší prospí, ale pokud pominou, je třeba ještě nějakou dobu dodržovat klidový režim, nechodit ven a pokud možno odpočívat. A to je problém, se kterým zápasí většina rodičů, protože jak se dítě oklepe z nejhoršího, začnou s ním šít všichni čerti. Jak tedy malého nemocného neposedu zabavit?
Větší děti si mohou sami číst, ty úplně malinké stačí pohoupat v náručí, problematický je takový ten věk mezi, kdy jsou nejvíce zvídavé a objevují sebemenší maličkosti kolem sebe, tedy děti školkového věku.
Nejjednodušší variantou je náčrtník a pastelky, navíc je určitě budete mít doma, oblíbené jsou u dětí už několik generací omalovánky. Chvilku můžete malovat vy, chvilku dítě, čas tak uteče vám oběma. Pokud bude obrázků víc, můžete si udělat takovou malou soukromou galerii a až přijde návštěva, můžete se pochlubit společně vytvořenými díly. S modelíny můžete vytvořit oblíbené postavičky. Papír je skvělá věc, dá se z něj vyrobit nespočet věcí, na internetu najdete určitě spoustu návodů, co s ním. Ze starých ponožek, ze kterých už dítě vyrostlo, můžete vyrobit jednoduchým způsobem celou tlupu pejsků, stačí jen jehla, nit a knoflíky na oči a čumáček, a kousek mašle kolem krku.
Vhodné jsou i společenské hry, např. pexeso nebo Člověče, nezlob se. U starých fotek můžete vyprávět o tom, co jste vyváděli jako malí, kde jste trávili prázdniny a jaký byl váš první tábor.
Čtení knížek, povídání o čemkoliv, nejlépe zábavnou formou, hraní divadla pomocí plyšáků, kterých jistě máte spoustu doma, do hry se může zapojit i dítě samotné a můžete si tak vytvořit společný příběh. Nebo zkuste, ať vám dítě samo převypráví nějakou jemu známou pohádku, určitě se tím dobře pobavíte.
A pokud si budete chtít společně odpočinout, není nad to, zalézt pod jednu peřinu a pustit si oblíbenou pohádku.