Pro telefon jsou tito pomocníci užiteční v případě, když si potřebujete rychle zavolat, najít si během chvilky restauraci nebo bar, nebo se jednoduše chcete zabavit. Ovšem po příchodu Google assistant se mnohé změnilo, inovativní Siri je nyní pouze druhořadým pomocníkem, kterého nahradil Google. V čem je lepší?
Především v komunikaci. Siri odpovídá na jednotlivé dotazy, naopak u Googlu nemusíte neustále volat „Ok, Google“, abyste s ním mohli dál komunikovat. Tím vám samozřejmě prohloubí dojem lidskosti a komunikování bude jednodušší. Přeci jen jsme na to více zvyklí, nevoláte při každé větě na druhého jménem.
Také je schopný si zapamatovat vaše předchozí odpovědi. To znamená, že se vás zeptá například na nejoblíbenější místo, a poté, když se jej zeptáte, odpoví vám dle toho, co jste mu sdělili. To iOS aplikace zatím nezvládá.
Propracovanější je i funkce překladu. Nabídne vám místo výsledků ze stránky Wolfram Alpha překlad vět, perfektně zvládá především ty krátké. Také díky spolupráci s Google maps může poskytnout mnohem lepší výsledky nejbližších restaurací, podniků a rovnou se můžete přesměrovat a najít si trasu.
Pokud vám to stále nestačí, jistě vám pomůže i to, že funkce umožňuje připomínat vaše schůzky a jiné události. Zapamatuje si jednoduše vše, o čem s ním komunikujete. Stejně tak vás zvládne zabavit. Pokud se ho zeptáte na nějakou hru, ukáže vám nabídku a vy si můžete zkusit něco nového.
Samozřejmě jsou zde funkce, které fungují stejně dobře, za zmínku stojí jistě nastavení budíků. Pokud však byste toužili po zlepšení funkcích Siri, Google upgradoval své možnosti i pro majitele Iphonu. Podpora se nazývá Siri Shortcuts, ovšem zde je třeba mít telefon odemčený, jelikož Siri pošle úkol do aplikace třetí strany. Tyto možnosti jsou nyní tedy dostupné pro všechny a užívat si je můžete kdykoliv.